Mācos valodas

Par mani

Mani sauc Elizabete. Esmu bilingvāla, kopš sāku mācīties runāt. Mana pirmā svešvalodas (jeb trešās valodas) mācīšanās pieredze ir angļu valodas kursi 6 gadu vecumā. Cik sevi atceros, man ir bijusi interese par “savējām” un “svešām” valodām. Šis emuārs ir veltīts valodu apguvei – te atradīsiet gan manas pārdomas, gan informāciju, kas var noderēt, mācoties valodas.

Advertisements

10 komentāri »

 1. Fantastiski! Tiešam fantastiski! 🙂
  Liels paldies, par ļoti kvalitatīvu un noderīgu materiālu!
  Man dzimta valoda ir krievu, bet jau vairākus gadus ik pa laikam piefiksēju,
  ka domāju to latviešu, to angļu valodās 🙂 Interesanti.
  Savā laikā srādāju par tulku un sāku interesēties par valodām. Tagad esmu
  pabeigusi Maģistrantūru (datorikas nodaļu), parādījas brīvs laiks un esmu
  apņēmusies apgūt franču valodu. Līdz ar to, šis materiāls tiešam ir ļoti noderīgs 🙂
  Paldies!

  Komentārs by Jeļena — 14.jūlijs, 2009 @ 15:42

  • Priecājos, ka mani ieraksti noder arī citiem! Interesanti par to domāšanu citās valodās – arī es, kad biežāk lietoju angļu valodu, sāku tajā domāt, un dažādas valodas konstrukcijas veidojas galvā pašas.
   Lai veicas ar franču valodas apgūšanu!

   Komentārs by macosvalodas — 14.jūlijs, 2009 @ 19:55

 2. Sveika! Vai vari pateikt pie kāda skolotāja gāji uz privātstundām, cik tas maksāja un vai biji apmierināta?

  Komentārs by Ieva — 9.Septembris, 2009 @ 14:49

  • Man tās īsti nav privātstundas tradicionālā nozīmē. Mācos franču valodu pie pasniedzēja no Beninas, kurš savukārt kopā ar mani mācās latviešu valodu. Mums tā ir apmaiņa ar privātstundām. Cik zinu, maksa par stundām ir ļoti dažāda – no 7-8 līdz apmēram 20 latiem (dažādās iestādēs, kur māca franču valodu). Par apmierinātību pašlaik neko daudz vēl nevaru pateikt, jo mācāmies kopā ļoti neilgi – notikušas ir tikai dažas nodarbības. Lai veicas privātskolotāja meklēšanā!

   Komentārs by macosvalodas — 10.Septembris, 2009 @ 13:08

 3. Labdien, Elizabete !Paldies par iedvesmojošo lapu ! Vai varam aprunāties, jo man ir kāds piedāvājums Jums. Būtu pateicīga par Jūsu e-pastu vai telefonu.

  Komentārs by Indra — 16.Septembris, 2010 @ 12:46

  • Priecājos, ka lapa Jums šķiet iedvesmojoša! Nosūtīju Jums savu e-pasta adresi.

   Komentārs by macosvalodas — 2.Oktobris, 2010 @ 18:05

 4. Sveika!Ta ka velos pamazam apgut francu valodu pasmacibas cela, tapec mekleju domubiedrus un iedvesmotajus, kuriem varetu pajautat interesejosus jautajumus un informaciju sakara ar valodas apgusanu. But loti prieciga, ja varetu sazinaties caur e-pastu.

  Komentārs by Maija — 19.Decembris, 2011 @ 14:51

  • Sveika! Jauki, ka apgūsti franču valodu! Nezinu gan, vai spēju līdzēt ar ko vairāk nekā to, kas jau ir manā blogā – norādēm uz vērtīgām tīmekļa lapām un dažām pārdomām (kuras joprojām turpināšu rakstīt par franču valodu). Vēl iesaku nopirkt kādu franču valodas kursu – grāmatiņu un CD. Tad varēs labāk saprast, kā izrunāt vārdus. Lai veicas mācībās!

   Komentārs by macosvalodas — 23.Decembris, 2011 @ 13:49

 5. Sveika! Apbrīnoju Tavu gribasspēku! Tavs blogs mani iedvesmo arī pašai beidzot ķerties pie pamatīgākas valodu apgūsanas!
  Vēlējos jautāt Tavu padomu franču valodā- Franču institūtā mācoties esmu tikusi līdz A2.1 līmenim, taču tagad vēlētos turpināt ar privātskolotāju. ss.lv sludinājumu nav pārāk daudz, varbūt Tu varētu ieteikt kādu?
  Otrs jautājums- vai tev kādreiz nav gadījies tā, ka līdzīgas valodas “jūk”? Pēdējā laikā aizvien biežāk franču valodas stundās franču vārdi jūk ar spāņu vārdiem. Spāņu valodu gan mācījos sen atpakaļ skolā un tā arī neesmu izmantojusi, lai gan izmācījos tā pamatīgi. Kad man kaut ko jautā franciski, atbildu tādā franču/spāņu mikslī, kad pati to saprotu- pagalam samulstu, cenšos sevi izlabot, sāku nervozēt un tad jau vispār neko pateikt vairs nevaru 😀
  Vai būtu lietderīgi iet tagad mācīties abas 2 valodas- spāņu kādos kursos, vairāk lai atsvaidzinātu un pagalam neaizmirstu, franču- ar skolotāju, jo jūtu no kursiem ir palicis pāris robu zināšanās?

  Komentārs by Anna — 22.Septembris, 2014 @ 13:33

  • Sveika! Paldies par Tavu komentāru! Diemžēl saistībā ar privātskolotājiem šobrīd neko ieteikt nevaru – jau sen neesmu mācījusies ne pie viena privātskolotāja. Par otro jautājumu runājot, ir gadījies tā: kad tūlīt un tagad vajag pateikt kādu konkrētu vārdu, piemēram, franču valodā, reizēm nāk prātā vārdi visās citas iespējamajās valodās, tikai ne franču. Tad gan ir “ziepes”! Bet galu galā vienmēr ir izdevies saprasties. Valodas, kuras esmu mācījusies, tomēr ir ļoti atšķirīgas, tāpēc situācija, kas līdzinātos Tevis aprakstītajai ar franču un spāņu valodas jaukšanu, man nav gadījusies. Taču esmu dzirdējusi par šādu problēmu no vairākiem cilvēkiem, kas mācījušies vispirms spāņu un tad franču valodu vai otrādi, bet it īpaši, ja abu valodu apguve notiek vienlaikus. Padomu par abu valodu vienlaicīgu mācīšanos gan laikam nevarēšu dot…

   Komentārs by macosvalodas — 24.Septembris, 2014 @ 18:09


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: