Mācos valodas

26.Oktobris, 2015

Otrā nedēļa Tūrā (noslēgums)

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , , , , — macosvalodas @ 17:46

Divas nedēļas var šķist ļoti īss laiks mācību kursiem. Tomēr manā gadījumā tas bija ideāls laika sprīdis: kursi bija intensīvi, jāstrādā bija daudz, centos izdarīt vēl vairāk, un ir pilnīgi skaidrs, ka atbraukt uz šejieni bija pareizs lēmums un esmu daudz ieguvusi. Ja mācās tādā tempā kā šeit, ilgākā laikā noteikti ir iespējams sasniegt galvu reibinošas virsotnes. Mana paziņa amerikāniete CLE mācīsies desmit nedēļas, austrāliete – sešas, bet anglis – četras. Taču ir diezgan daudz arī tādu studentu kā es, kuri atbrauc uz pāris nedēļām.

Otrajā nedēļā nodarbībās strādājām pie šādām tēmām: emociju paušana un subjonctif, “plus” izruna dažādos kontekstos un izteicienos, pauzes teikumos un dažu vārdu savienošana jeb liaisons. Piedalījos arī grupu darbā – četrās papildu nodarbībās, kurās bija vairāk (dažādu līmeņu mācību grupu) cilvēku. Noskatījos trīs filmas: “Sur mes levres”, “Le diner de cons”, “Le chat du rabbin”. Izlasīju detektīvstāstu komiksa/grafiskā stāsta formā: Fred Vargas/Baudoin “Les quatres fleuves” – noteikti varu rekomendēt! Tajā ir arī ļoti daudz sarunvalodā lietojamu izteicienu un vārdu.

Abu nedēļu rezultāts ir liels nogurums un spēja brīvāk runāt franciski. Esmu salāpījusi dažus caurumus zināšanās un atkal saņēmusi pozitīvu grūdienu darīt vairāk franču valodā ikdienā (kas principā arī būtu vajadzīgs, lai nezaudētu šajās divās nedēļās iegūto un uztrenēto).

Advertisements

2 komentāri »

 1. Vai vari ko vairāk pastāstīt par ko kā atradi šos kursus un kādēļ izvēlējies tieši šo pilsētu/iestādi?

  Komentārs by Anna — 27.Oktobris, 2015 @ 13:29

  • Jā, protams! Kursus atradu nejauši – vienkārši gūglēju dažādus franču valodas kursus. Galvenie kritēriji bija mazas grupas (līdz ar to individuālāka pieeja) un labas citu studentu atsauksmes (tieši atsauksmēs izlasīju, ka mācības ir intensīvas). Vēl patika, ka CLE studentu vecums ir atšķirīgs, nav pārstāvēta tikai viena vecuma grupa (dažas iestādes, piemēram, ir orientētas tieši uz jauniešiem). Pilsētu izvēlējos tāpēc, ka Luāras ielejā iepriekš nebiju bijusi, – man šķita interesanti iepazīt jaunu reģionu (ko arī izdarīju, izbraucot ekskursijā; gribētos kādreiz atgriezties – Luāras ieleja patiešām ir ļoti skaista). Plus Tūra ir salīdzinoši maza pilsēta – ārpus mācībām nebija pārāk daudz kārdinājumu. Man gribējās bez liekiem traucēkļiem intensīvi pievērsties tikai franču valodai. Patika arī, ka bija iespēja dzīvot ģimenē – man tā bija papildu iespēja sarunāties (bet attiecībā uz šo aspektu, protams, vienmēr pastāv neliels risks – ģimene var nepatikt vai var nesakrist intereses u.c.).

   Vēl ir svarīgi paskatīties, kādi mācību līmeņi ir pieejami un vai tie apmēram varētu atbilst vajadzībām. Tāpat būtiski, lai sākumā notiktu zināšanu pārbaudes tests, – tad ir lielāka iespēja, ka mācīsies atbilstošā līmenī.

   Komentārs by macosvalodas — 27.Oktobris, 2015 @ 17:08


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: