Mācos valodas

27.novembris, 2013

Oktobris un novembris

Oktobrī man bija mazliet vairāk laika nekā parasti, tāpēc nolēmu sevi disciplinēt un katru dienu darīt kaut ko franču valodas vai ivrita labā. Izveidoju tabulu, kurā pierakstīju, cik laika un kam esmu veltījusi. Lūk, rezultāti. Gandrīz katru dienu tas man ir izdevies (ja dažas dienas nav bijis darīts kaut kas ivritā, tad ar uzviju ir darīts franču valodā). Pavisam nobumbulētas (t. i., nekas nav darīts nevienā no valodām) tikai 5 dienas. “Darīšanā” ieskaitu arī piecas dienas Marseļā, kad, protams, komunicēju tikai franču valodā. Lai statistikas pārskats būtu pilnīgs, pieminēšu, ka oktobrī kopumā ivritam un senebreju valodai tika veltītas 16 dienas (pirms skaitīju, šķita, ka vairāk…). Ieskaitu arī dienas, kad biju kursos. Franču valodai veltīju vairāk – 20 dienas. Izlasīju vienu Fredas Vargasas grāmatu un noskatījos vienu franču filmu.

Turpretī novembrī man bija ļoti maz laika mācībām; biju priecīga, ja varēju aiziet uz kursiem un izpildīt mājasdarbus. Lai sevi neapbēdinātu, nekādas tabulas neveidoju un padarīto nepierakstīju. Ivritā ir izpildīti visi mājasdarbi, bet franču valodā ir daži parādi. Toties šomēnes arī paguvu noskatīties vienu franču filmu (“Buffet froid”). Šodienas nodarbībā pabeidzām mācīties alfabētu – aplūkojām pēdējo burtu ת. Var svinēt mazus svētkus! Tagad tikai sāksies pats grūtākais. Tomēr, mācoties burtus, esmu “neviļus” paguvusi apgūt arī šo to citu: varu pajautāt gan sievietei, gan vīrietim “kā tev iet?” (jautājums nedaudz atšķiras atkarībā no dzimtes), zinu, kā ivritā ir “laiks”, “lūdzu”, “paldies”, “tieši tā”, “uz veselību!” Varu sasveicināties un atsveicināties. Un varu sev pateikt “lēnām, lēnām”: לְאַט לְאַט.

Advertisements

2 komentāri »

  1. Skaisti!
    (Bet man jau trešo nedēļu ir tāda putra galvā, ka nu jau ir sajūta, ka regresēju. Nē, subjunctivo, protams ir chungo, bet nu tomēr… Nākamo ierakstu, lūdzu, par tēmu, ko iesākt, kad nekas nenotiek tā, kā vajadzētu.)

    Komentārs by Lasītāja — 28.novembris, 2013 @ 15:43

    • Īpaši skaisti bija oktobrī, kad bija laiks mācīties. Pašlaik nemaz nav tik labi – izņemot kursus un mājasdarbus, neko vairāk diemžēl nedaru (un ne vienmēr varu izpildīt arī mājasdarbus). Kā jau parasti iesācēja posmā, tagad ir sajūta, it kā es ivritā ļoti progresētu, kaut arī daru ļoti maz. Tāpēc piebildu, ka tagad sāksies pats grūtākais – darbības vārdu formas, pareizrakstība, vārdu krājums utt. Par tēmu, ko iesākt, kad nekas nenotiek tā, kā vajadzētu, padomāšu. (Un gribēšu zināt, ko Tu par to domā!)

      Komentārs by macosvalodas — 28.novembris, 2013 @ 18:14


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: