Mācos valodas

27.maijs, 2013

Kartīšu metode reabilitēta!

Filed under: Mācīšanās veidi — Birkas:, , , , — macosvalodas @ 09:09

Līdz šim kartīšu metodi esmu izmantojusi diezgan maz, un, pat ja esmu, neesmu spējusi to darīt ilgstoši. Tagad gan man tā ļoti noder. Izmantojot pamatā šo metodi, iemācījos ebreju valodas alfabētu. Izdrukāju kartītes: viena pusē ebreju burts, bet otrā – tā izruna, tulkojums (katra burta nosaukumam ir arī vārda nozīme) un attiecīgā burta apzīmētais skaitlis (katram burtam ir skaitļa nozīme). Ieliku kartītes aploksnē un nēsāju līdzi. Centos vismaz ik pārdienu izvilkt kartītes no aploksnes un pārskatīt. Sākumā bija tā: ja kādu nedeļu nebiju skatījusies uz burtiem, tad pāris noteikti bija jau aizmirsušies. Vienlaikus, tomēr retāk lasīju arī vārdus, kas uzdrukāti bija iedoti lasīšanai mājās. Tagad alfabētu, protams, jau esmu apguvusi un vārdus spēju izlasīt ganrīz bez grūtībām (jo īpaši, ja pievienotas patskaņu zīmes). Vienā no pēdējām senebreju valodas nodarbībām pasniedzējs izmantoja šādu kartīšu metodes paveidu. Uz lapas labajā pusē bija ebreju vārdi un teikumi, kreisajā pusē franču tulkojums. Sākumā mums lika izlasīt trīs frāzes vai teikumus, tad aizsegt tās ar roku, un, skatoties uz franču tulkojumu, tās atkārtot. Šis tas ir ļoti labi palicis atmiņā!

Advertisements

2 komentāri »

 1. Jaa, piekriitu, ljoti noderiiga metode. Es pati taa vien maacos vaardinjus jau gadiem ilgi. Man gan nav laika taisiit kartinjas, bet vienkaarshi saloku visas klades iekshlapas uz puseem un vienaa pusee rakstu fraazes vai teikumus (ja tas ir viens vaards, tad vienmeer vaardniicaa samekleeju kaadu kontekstu vai izteicienu, ar ko tas sader) un otraa pusee tulkojumu vai pat sinoniimus. Tad aizloku vienu pusi un tulkoju. Saakumaa no franchu uz latvieshu, bet tad otraadi – no latvieshu uz franchu, kas ir jau gruutaak. Man tas ljoti labi noder. Taa maacos ne tikai vaardinjus, bet arii gramatiskaas konstrukcijas.
  Ljoti interesants blogs, paldies 🙂
  Tereeze

  Komentārs by Tereze — 27.maijs, 2013 @ 10:03

  • Nu jā, man iepriekš kartīšu metode ne īpaši gāja pie sirds, izmantoju to diezgan reti (biju pat sagatavojusi vairākas kartīšu kaudzītes, bet, šķiet, izskatīju tās tikai pāris reizes). Taču tagad lietoju to salīdzinoši bieži, un tā labi darbojas.
   Paldies par komplimentu un – lai labi sokas ar franču valodas mācīšanos! 🙂

   Komentārs by macosvalodas — 28.maijs, 2013 @ 09:05


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: