Mācos valodas

23.janvāris, 2012

Laimīgu jauno gadu!

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , , , — macosvalodas @ 23:27

Šis gads ir sācies ar jaunu darbu un pārcelšanos uz citu pilsētu un valsti. Ar satraukumu, vai tikšu galā un kā man ies… Ar gaidām un atklājējas prieku. Es atklāju jaunas vietas, jaunus cilvēkus un jaunus franču vārdus. Jūtos nestabila – te atvērta, te sasaistīta. Atvērta jaunai pilsētai, franču valodai un tekstiem, kurus lasu. Sasaistīta, jo brīžiem nespēju aptvert visu jauno, kas apkārt un kas vēl jāiemācās. Vārdi un frāzes manī ienāk un aizķeras ar citu intensitāti nekā iepriekš. Biju jau arī slinka, maz darīju pēdējā laikā. Tagad atkal lasu franciski ik vakaru, Filipa Besona (Philippe Besson) grāmatu “En l’absence des hommes”, avīzes, žurnālus. Gaidu franču valodas kursus. Šogad daudz jārunā, jālasa, vēl jāmācās un jāizmanto visas iespējas. Un tad jau pienāks kārta arī vācu valodai, jo tā arī ir apkārt, vajag tikai ņemt, vajag gribēt un darīt, un neslinkot. Un koncentrēties uz svarīgāko, uz mērķi. Kaut nu izdotos. Laimīgu un darbīgu gadu!

Advertisements

6 komentāri »

 1. Nu un kā tad tagad iet ar ivritu, vācu un, protams, franču valodu svešā valstī? Ļoti interesanti palasīt par citu pieredzi.

  Komentārs by Anita — 4.februāris, 2012 @ 15:47

  • Ak, ivrits laikam jāatliek, tam tagad īsti nav laika, bet ar franču valodu iet lieliski – daudz lietoju to ikdienā, mazliet mācos (par to grasos kaut kad tuvākajā laikā uzrakstīt vairāk). No vienas puses, iet grūti – jāmeklē dzīvoklis, visādas citādas sadzīviskas problēmas, bet, no otras puses, esmu spiesta runāt franciski. Tas ir labi. Darbavietā iepazinos arī ar kādu vācieti, kas ir mācījusies krievu valodu, – domāju, ka mēs noteikti varētu parunāties vācu valodā. Vienvārdsakot – valodu ziņā patiešām daudz iespēju.

   Komentārs by macosvalodas — 4.februāris, 2012 @ 16:15

 2. Parfait! J’attends avec impatience de tes nouvelles. Francais.

  Komentārs by Anita — 5.februāris, 2012 @ 11:16

  • Merci! Tu raksti, ka ir interesanti palasīt par citu pieredzi. Un kāda ir Tavējā?

   Komentārs by macosvalodas — 5.februāris, 2012 @ 12:59

 3. Esmu iesācēja, tāpēc lasu …zinošākus. Ne no paša sākuma lasu, tāpēc vēl viens jautājums: kāpēc tik ļoti ir iepatikusies tieši franču valoda, vai tas nāk no skolas laikiem un turpinās līdz pat šai dienai? Es sāku mācīties tieši pirms gada, pašmācības ceļā, un iepatikās. Tagad žēl mest pie malas.

  Komentārs by Anita — 6.februāris, 2012 @ 15:47

  • Jā, franču valoda man ļoti, ļoti iepatikās skolas laikos. Pirms trīsarpus gadiem pieķēros tai atkal, nopietnāk un ar pamatīgu motivāciju (gribēju sev atgādināt piemirsto, atkal lasīt, rakstīt un runāt franciski, turklāt līdzīgā līmenī, kāda ir mana angļu valoda; otrs mērķis bija spēt tulkot no franču valodas). Lai Tev arī sokas mācībās!

   Komentārs by macosvalodas — 6.februāris, 2012 @ 22:25


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: