Mācos valodas

22.marts, 2010

Atklājumi franču gramatikā

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , — macosvalodas @ 22:47

Pelēkās dienas ir cauri, izskatās jau pēc īsta pavasara, un skolās sākas bastošanas laiks. (Vismaz kādreiz tā bija; kā tagad – nezinu.) Šodien prātoju – varbūt vienreiz jānobasto lietišķā franču valoda, ļoti negribējās vispār nekur vilkties. Bet aizgāju gan, nezinādama, ka mani tur gaida interesanti atklājumi! Un ne jau par lietišķo franču valodu – par gramatiku. Pēc ilgiem franču valodas mācīšanās gadiem uzzināju, kāda ir darbības vārdu appeler, préférer, achéter, ésperer tagadnes formu pareizrakstība, kā to atcerēties un kāpēc tā tāda ir. Génial! (Appeler ir viens “l” tikai nous un vous gadījumā, tādēļ ka darb.v. ir trīszilbīgs, “l” to nepabeidz, bet pārējos gadījumos ir “ll”, jo ir gluži kā uzsvērts nobeigums abām zilbēm, t.i., vārdam. Savukārt préférer u.c. minēto darb.v. gadījumā tieši šī paša iemesla dēļ – 3 zilbes – nous un vous formās uz otrā “e” ir accent aigu, bet pārējos gadījumos accent grave, kas pabeidz vārdu, norāda, ka tā ir pēdējā izrunājamā zilbe.)

Sestdien biju uz Francijas kultūras centra rīkoto franču gramatikas kursu – par pagātnes laikiem. Ļoti noderīgi, ja ir kaut mazākās neskaidrības to lietošanā vai gribas tos atkārtot. Un gramatika tomēr ir aizraujoša.

Advertisements

3 komentāri »

 1. Gribēju pajautāt par to pagātnes laiku kursu. It kā bija doma pieteikties, bet tā kā kādu laiku izgāju grammaire kursu un.. man nepatika, jo tēmas sīkāk nepaskaidroja, bet bija tādās kā komunikāciju spēles. Vai šajā arī tas pats?

  Komentārs by Bite — 31.marts, 2010 @ 16:02

  • Šajā kursā man patika koncentrēšanās uz vienu tēmu, arī tas, ka pirms tam visi tika aptaujāti par konkrētām grūtībām ar pagātnes laikiem jeb šī kursa apmeklēšanas mērķi un ka kursa gaitā šie neskaidrie jautājumi tika aplūkoti. Mums izsniedza mācību materiālu, pastāstīja teorētiskos pamatus, kāpēc tas ir tā un šis ir šitā, un tas tika papildināts ar uzdevumu pildīšanu un lasīšanu, tika atskaņotas dažas dziesmas, un, šķiet, bija vēl kāds klausāmais uzdevums. Vienīgā komunikācijas “spēle” bija uzdevums, kas tika veikts kopā ar blakussēdētāju. Mans mērķis bija atkārtot pagātnes laikus un saprast dažas neskaidras lietas. Varu teikt, ka ieguvu, ko vēlējos.

   Komentārs by macosvalodas — 31.marts, 2010 @ 19:24

 2. nujau vasara ar ir klaat ,)

  Komentārs by beka — 3.maijs, 2010 @ 15:21


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: