Mācos valodas

18.augusts, 2009

Kā saglabāt motivāciju?

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , , — macosvalodas @ 18:52

“Motivācija” ir tāds modīgs vārds – tas tiek lietots vietā un nevietā. Piemēram, nesen lasu feisbukā – kāds raksta: “Man šodien nav motivācijas. Palīdziet!” Hm, vai tas būtu jāsaprot kā “manai dzīvei nav pamatojuma”?

Tomēr arī man pašlaik jāpievēršas motivācijai, jo pēdējā laikā katastrofāli un regulāri tās trūkst franču valodas mācībām, t.i., negribas, nevaru saņemties, nevaru piespiesties regulāri kaut ko darīt. Iepriekš dažādie kursi un mācību plāns bija zināmi atskaites punkti, un, kaut arī pašas noteikti, mudināja mācīties. Kopš jūlija vidus, kad palicis vien franču valodas pulciņš reizi nedēļā (kas man sniedz lielu prieku, bet kuram tomēr faktiski negatavojos), brīvajā laikā labprātāk palasu detektīvromānu vai sērfoju internetā. Tāpēc sāku uztraukties (šo valodu tomēr gan gribas, gan vajadzētu iemācīties labi).

Labprāt uzzinātu, kā var atkal sev radīt vēlmi jeb motivēt sevi regulāri mācīties. Kā to darāt jūs?

Advertisements

4 komentāri »

 1. Nu, varbūt vismaz lasi franču detektīvus un sērfo franču vietnēs? Paraksties uz kādu franču emuāru? Puslīdz regulāri e-pastā vai lasītājā iekristu lasāmgabaliņš, varbūt reizēm gribētos uzrakstīt kādu komentāru. Iztulko katru dienu pa dzejolim? Matiass Knolls līdzīgi esot mācījies latviešu valodu — ja dzejolī sapratis kaut vienu vārdu, esot ķēries tam klāt.
  Motivāciju rada panākumi, vienalga, kāds cits uzslavē vai pati nopriecājies par to, ka esi spējusi ar kādu labi saprasties svešvalodā.
  Man motivācija nodoties leišu valodai ir atgriezusies pēc brauciena uz Viļņu, kad redzēju, ko vēl protu, ko galīgi ne, dabūju jaunas grāmatas un galvenais — atcerējos, ka man šī valoda ļoti patīk, lai kāda arī reizēm nebūtu viņu politika. Nupat veselu lietainu nedēļu pavadīju mājās un bez datora — pārlasīju savas 60 lappuses mācību grāmatā.

  (P.S. Jauki Tevi atkal lasīt.)

  Komentārs by Lasītājas piezīmes — 19.augusts, 2009 @ 11:56

 2. Aizmirsu pierakstīt, ka varbūt jūs pulciņā varat vienoties izmantot nākamajā tikšanās reizē kādu noteiktu gramatisko formu, teiksim, to pašu atstāstījuma izteiksmi, kuras lietošanu tad būtu stimuls apgūt.

  Komentārs by Lasītājas piezīmes — 21.augusts, 2009 @ 15:51

  • Paldies arī par šo piebildi! Līdz šim pulciņā labākajā gadījumā sarunājām, ka uz nākošo reizi sagatavosim nelielu stāstījumu par kādu tēmu.

   Vēl es sevi pēdējās dienās samotivēju (pat ne mācīties, bet) darīt kaut ko franču valodā šādi. Pateicoties Tavam ieteikumam, palasīju dažus interesantus emuārus franču valodā un par franču valodu. Vienā no tiem bija ieteikts lasīt horoskopus, tad nu aplūkoju kādu horoskopu lapu. Neesmu liela horoskopu fane, tomēr bija ļoti interesanti palasīt – un tajos bija labs izmantoto vārdu krājums! Tad vēl I. ieinteresējās par savu horoskopu un es dabūju šo to patulkot. Vienvārdsakot – diezgan veiksmīgi esmu atgriezusies pie franču valodas, kaut arī nevaru teikt, ka īpaši to mācos.

   Komentārs by macosvalodas — 21.augusts, 2009 @ 23:55


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: