Mācos valodas

16.jūnijs, 2009

Mūzika, dziesmas un valodu mācīšanās

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , , , — macosvalodas @ 22:38

Par to, ka dziesmu klausīšanās un dziedāšana palīdz iemācīties valodu, man nav šaubu, vismaz pamatojoties uz personīgo pieredzi. Tās franču dziesmiņas, ko iemācījos skolā, atceros vēl šodien par spīti tam, ka manās franču valodas mācībās ir bijis ļoti liels pārtraukums.

Man dziesmu klausīšanās saistās ar prieku un pozitīvām emocijām – šķiet, ka īpaši tās, kas sacerētas valodu mācīšanās nolūkiem, tādas ir. Dziesma ir ritmiska, tādēļ teksti diezgan viegli paliek atmiņā. Bieži teksts atkārtojas – piemēram, piedziedājumos, un arī tādēļ to ir vieglāk atcerēties. Turklāt vismaz pēdējā laikā klausītajās dziesmās ir gadījušies vairāki interesanti izteicieni.

Pirms kāda laika uzgāju internetā materiālus par mūzikas un dziesmu labo iedarbību uz valodu mācīšanos. Citēju kāda raksta autoru, kura teiktais man liekas jēdzīgs un kam varu piekrist: “(..) mūzika un valoda būtu jāmācās kopā. Mūzikas izmantošanas panākumi daļēji saistās ar pirmatnējām cilvēka spējām. Mūzika spēcīgi emocionāli un kontekstuāli iezīmē vārdus, radot reālistisku, nozīmīgu un pārliecinošu vidi un veidojot studentos pozitīvu attieksmi, pašuztveri un kultūras novērtējumu, un tādejādi viņi spēj aktīvi apstrādāt jaunus stimulus un izdarīt secinājumus par valodas likumiem.” (Jon Weatherford Stansell, “The Use of Music for Learning Languages: A Review”, http://www.mste.uiuc.edu/courses/ci407su02/students/stansell/Literature%20Review%201.htm)

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: