Mācos valodas

6.jūnijs, 2009

Mācību grāmatas

Filed under: No manas pieredzes — Birkas:, , — macosvalodas @ 14:11

Vai esat aizdomājušies, kādas tēmas un kāpēc ir izvēlētas apspriešanai svešvalodu mācību grāmatās? Kādi attēli un kāpēc tieši tādi? Piemēram, franču valodas mācību grāmatā “Campus 2” (autori: Jacky Girardet, Jacques Pecheur) diezgan daudz aplūkota dabas aizsardzības, vides un ekoloģijas tēma, ir iekļauts teksts par etnisko daudzveidību Francijā, kā arī tieši un netieši ir skarta dzimumu līdztiesība. Ir piedomāts pie aptuveni līdzīga attēloto sieviešu un vīriešu skaita, kāds teksts veltīts zinātniecei Marijai Kirī, un, piemēram, izglītības tēmai atlasīti šādi attēli: vīrietis bērnudārza grupiņā, sieviete klases priekšā skolā.

Atceros, kādā krievu valodas mācību grāmatā mamma bija attēlota darbojamies virtuvē, tētis spēlējam šahu ar dēlu, bet par bērniem bija aptuveni šāds teksts: “Девочка слабая. Ей трудно поднять чемодан. Мальчик сильный. Ему легко это сделать.”

Savukārt grāmatā “Breakthrough French 1” (autore Stephanie Rybak) kādas sievietes sacītajam par nākotnes plāniem – viņa grasījās atrast kādu, kas viņu apprecēs, un nokārtot eksāmenu – ir šāds virsraksts: “The not-so-liberated woman’s ambitions”.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: