Mācos valodas

14.marts, 2009

Bērns un svešvaloda

Filed under: Bērni un valodas — Birkas:, — macosvalodas @ 19:10

Nesen uzdevu jautājumu par tēmu “angļu valodas nodarbības divgadniekam?” cālis.lv forumā: “Vai kādai no jums bērns šādā vecumā mācās angļu valodu kādos kursos/nodarbībās? Ja jā, vai varat dalīties pieredzē, kā jums gāja, vai patika kursi? Vai zināt, kur tik maziņš var mācīties angļu valodu?”

Bez konkrētām atbildēm uz uzdotajiem jautājumiem saņēmu arī, lūk, šādus komentārus. “Manam bd mācīja (papildus nebija jāmaksā), man šķita smieklīgi, tāpat nevienu vārdu nelieto.”

“Es esmu angļu valodas skolotāja, un es no sava redzes punkta neredzu nepieciešamību bērnam mācīt svešvalodu jau tik agri un tādā līmenī (..), ja vien nav tādas nepieciešamības, piem., ja nedzīvo angliski runājošā valstī. Neesi padomājusi, ko tavs bērns darīs skolā, kad pārējie bērni šo valodu sāks apgūt no nulles, bet tavam bērnam būs garlaicīgi un viņš dīdīsies, jo skolotāja viņam neļaus runāt, lai citiem bērniem būtu iespēja izteikties. Ja bērns stundā nespēj aktīvi piedalīties, viņš dara kaut ko citu un tad dienasgrāmatā parādās piezīme: bērns traucē stundu utt.”

“Kāpēc tik mazam bērnam jāmāca valoda? Nu, es saprotu, kad vecākiem katram sava valoda, bet tā?… Mana paziņa strādā Starptautiskajā skoliņā, un tie stāsti ir tiešām smieklīgi! Jo – tur visu dienu personāls ar bērniem runā TIKAI angļu valodā. Un tad atnāk mamma un jautā: “A kogda on u menia zagovorit po anglijski?” Un mana paziņa saka: “Nu, snačala on zagovorit na rodnom, a potom…” Varbūt nevajag tik agri tos mazos tā… Nāks laiks un tak iemācīsies tāpat!”

Nabaga bērns jau ir sācis iet uz kursiem un – kaut kursu kvalitāte nav pilnīgi apmierinoša – turpina to darīt ar prieku! Izejot pastaigā, grib doties uz kursiem un gaida sestdienu, kad tie notiek. Ir iemācījies dažu ķermeņa daļu, dažu dzīvnieku un darbību nosaukumus. Bieži jautā, kā angļu valodā ir viena vai otra lieta. Vai nav savādi? Un vai tiešām tagad būtu jābaidās no iespējamās garlaicības skolā?

Advertisements

3 komentāri »

 1. Par garlaicību skolā – domāju, ka jāraizējas gan, bet citādi. Par skolotājiem, kas nepratīs radoši nodarbināt bērnu, par garlaikotiem bērniem, kam tikai skolotājprāt šausmīgi interesantā valoda jāzaurē, galu galā par to, vai “garlaicīgi” nebūs arī matemātikā, fizikā, vēsturē… 😉
  Pēc analoģijas bērns, kuru jau pirmsskolas vecumā aizrauj burti, vārdi un pat grāmatas, būtu tīši jāattur no nepiespiestas lasītmākas apguves ar domu, lai tikai nebūtu garlaicīgi, kad citi 1.klasē tikko boksterēt mācīsies!
  Bet Cālī ieliec tēmu “Mans divgadnieks vēl nerunā” – Tu būsi pārsteigta, cik daudz būs mierinošu komentu “mums tāpat, līdz 3 g. nav ko raizēties” un “bilingvālā ģimenē tas ir normāli”… 😉

  Komentārs by Hedera Helix — 17.marts, 2009 @ 01:33

 2. Meklējot kautko par metaforu tulkošanu nonācu šajā lapā. Es arī labprāt savu 2,5 gadnieci laistu uz kursiem, tiešām ir kursi tāda vecuma bēriem?

  Komentārs by I. — 2.Oktobris, 2012 @ 15:31

  • Katrā ziņā toreiz bija. Vai tagad tādi ir – nezinu. Toreiz atradu tos šādi: iegūglēju “angļu valodas kursi bērniem” vai kaut ko tamlīdzīgu un tad zvanīju un jautāju, vai pieņem arī divgadniekus. Noskaidroju, ka viens uzņēmums rīko kursus, kuros var mācīties arī divgadnieki.

   Komentārs by macosvalodas — 2.Oktobris, 2012 @ 15:50


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: