Mācos valodas

13.marts, 2009

Vēl daži ieteikumi, kā mācīties valodu

Filed under: Mācīšanās veidi — Birkas:, , — macosvalodas @ 23:18

(Šoreiz no http://www.language-learning-advisor.com/language-learning-tips.html, saīsināts un ar maniem komentāriem iekavās.)

Sarunājies ar sevi. Vislabāk valodu var iemācīties runājot! Var nosaukt lietas, kurām ej garām mājās vai uz ielas. Var tulkot ielu nosaukumus. Var stāstīt sev, kāds ārā ir laiks.

Sarunājies ar draugiem. Pat ja viņi nezina šo valodu, vari ar viņiem tajā runāt. Vēlams draugus iepriekš brīdināt. Pat sveicināšanās un atvadīšanās svešvalodā, kuru mācies, ļauj aprast ar šīm frāzēm un atcerēties tās. Arī draugi var šo to iemācīties.

Klausies mūziku. Tas ir valodas lietojums reālā kontekstā un palīdz apgūt izrunu, jaunus vārdus un frāzes.

Sarakstes draugi. Tā ir iespēja radoši izmantot valodu saziņā, nevis lietot iemācītas frāzes. Turklāt nav tāda satraukuma un stresa kā tad, ja nepieciešams atbildēt uzreiz. Tā ir saruna ērtā ātrumā.

Interneta radio. Vēl viens veids, kā dzirdēt valodu reālās dzīves situācijās.

Svešvalodas klubs. Runājot ar cilvēkiem, kas arī mācās attiecīgo valodu, var daudz iemācīties. (Ja tāda kluba nav, var tikties un sarunāties ar kādu draugu vai draugiem, kas mācās to pašu valodu. Var sarunāt, par kādu tēmu runāsiet, ko sagatavosiet. Esmu to izmēģinājusi – ļoti jauks laika pavadīšanas veids, turklāt ir iemesls satikt draugus biežāk!)

Televīzija. Var skatīties dažādus raidījumus un filmas valodā, kuru mācāties. (Man ļoti patīk seriāli – tos var skatīties ilgi, un tie ir salīdzinoši viegli saprotami.)

Audiogrāmatas. Var klausīties visur un apgūt valodas ritmu, izrunu un jaunus vārdus. Ja ir valodas teksta versija, var iziet tai cauri pirms vai pēc klausīšanās. (Vai klausīties, sekojot līdzi tekstam.)

Iemāci kādam, ko esi iemācījies/-usies. Iespējams, kādam draugam vai kolēgim interesē valoda, kuru mācies, bet nav laika pamatīgākām mācībām. Viņam var iemācīt šo to no paša apgūtā. Stāstot un mācot kaut ko citiem, var nostiprināt savas zināšanas un radīt lielāku pašpārliecību, lietojot valodu.

Grāmatas vienkāršotā valodā. (Tādas tiek izdotas daudzās valodās, reizēm papildinātas ar uzdevumiem. Ļoti noder, tāpat kā audiogrāmatas!)

Dienasgrāmata. Var ieviest valodas mācīšanās dienasgrāmatu, kurā pierakstīt, ko pašlaik mācies, kas ir jau apgūts un kas sagādā grūtības. Var pierakstīt, kuras valodas mācīšanās metodes vai paņēmieni tev ir noderīgi un kuri neder nemaz. Var pieminēt interesantus faktus par attiecīgo valodu un kultūru. Vēlāk būs interesanti paskatīties, cik daudz ir paveikts. Var izveidot blogu. (Kā jūs domājat, kas pamudināja mani to darīt?)

Forumi. Internetā ir daudz forumu, kuros piedalās cilvēki, kas mācās svešvalodu, vai arī tādi, kas vēlas apgūt kādu svešvalodu un apmaiņā palīdzēt citiem apgūt savējo. (Dažus forumus esmu internetā atradusi, bet vēl neesmu izmēģinājusi.)

Kopīgu mācību grupa. Var apvienoties ar kādu citu un kopā apgūt svešvalodas kursu. Pārbaudīt viens otra zināšanas, veidot testus viens otram, apmainīties ar ieteikumiem, sarunāties svešvalodā, kuru mācāties.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: