Mācos valodas

10.marts, 2009

Vispārīgi ieteikumi, kā mācīties valodu

Filed under: Mācīšanās veidi — Birkas:, , — macosvalodas @ 23:46

Šie man liekas ļoti labi ieteikumi (avots: www.omniglot.com, saīsināts variants ar manām piezīmēm iekavās).

Mācies katru dienu. Labāk mācīties 30 min. katru dienu nekā 3 stundas reizi nedēļā. Labāk vairākas reizes dienā, kaut īsus brīžus. Ja nolem mācīties pusstundu dienā, centies to darīt!

Regulāri atkārto. Izskati vai noklausies katru mācībstundu vairākas reizes! Jābūt arī pārtraukumiem, taču ne pārāk ilgām, lai neaizmirstu to, ko mēģini iemācīties.

Mācies tālāk, kad ir labi apgūti pamati. Vispirms labi jāsaprot, kā izrunā un raksta vārdus svešvalodā un tikai tad var mācīties sarežģītākas lietas.

Izvirzi sev mērķus. Reālistisku mērķu nospraušana ir labs sevis motivēšanas paņēmiens. Var izvirzīt mērķi, cik ilgā laikā sasniegsi noteiktu valodas prasmes līmeni.

Koncentrējies uz savām interesēm. Kad pamati ir apgūti, mācies runāt, rakstīt, lasīt par lietām, kas tevi interesē. Šādi var labāk atcerēties vārdus, frāzes un gramatiskās konstrukcijas.

Neuztraucies, ja šķiet, ka nav nekādu panākumu. Mācoties valodu, ir atšķirīgi posmi: vienā šķiet, ka stāvi uz vietas, citā – ka process rit ātri un ar panākumiem. (Neuztraukties grūti, bet jāturpina mācīties.) 

Neuztraucies par kļūdām. Ja kaut ko nezini, jautā. Lūdz, lai attiecīgās valodas runātāji tavas kļūdas labo. (Kļūdu pieļaušana palīdz mācīties, ja ir kāds, kas tās labo. Vai arī, ja ir iespēja vēlāk pārskatīt to, kas ir uzrakstīts vai ierunāts diktofonā.)

Lai valodas mācīšanās sagādā prieku. Atrod veidus, kā valodas mācīšanās tev varētu sagādāt prieku. Tās varētu būt dziesmas, spēles, stāsti, joki utt.

Advertisements

Atstāt komentāru »

Vēl nav komentāru.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

WordPress.com blogs.

%d bloggers like this: